Jak czyścić i dbać o termos

czwartek, 15 Maj 2014

Jak dbać o termos:  

 – dokładnie umyj i wypłucz termos przed pierwszym użyciem i po każdym użyciu

- w termosie nie powinny być trzymane ciepłe produkty mleczne i inne płyny, które mogą się zepsuć

- W termosie nie należy przechowywać napojów gazowanych ani napojów czy jedzenia fermentującego

- nie używaj w kuchence mikrofalowej

- aby uzyskać maksymalne utrzymanie temperatury, przed użyciem ogrzej termos (lub ochłodź jeżeli chcesz utrzymać zimny płyn): Napełnij termos gorącą wodą (lub zimną), zamknij termos. Po 5-10 minutach wylej wodę. Po napełnieniu termosu płynem, zamknij korek i zakrętkę, aby utrzymać właściwą temperaturę.

 Jak myć termos:

- zalecane jest mycie ręczne

- Należy myć wszystkie części termosu w ciepłej wodzie z mydłem lub łagodnym detergentem. Napełnić wodą z detergentem i odstawić na 5 minut. Wylać wodę z detergentem i wypłukać ciepłą czystą wodą. Do mycia używać wilgotnej ściereczki bądź gąbki.

- Jeżeli wnętrze termosu zabarwia się od przechowywanych napojów (kawy/herbaty), w celu wyczyszczenia polecamy stosowanie mieszanki ciepłej wody i 2 łyżeczek sody oczyszczonej. Taką mieszankę należy wlać, pozostawić na godzinę w otwartym termosie, wylać, a następnie dokładnie wypłukać ciepłą wodą.

- Do usuwania uporczywych odbarwień, termos wypełniony mieszanką ciepłej wody i sody oczyszczonej należy pozostawić na całą noc. Termos należy przykryć korkiem ale nie dokręcać do końca tak aby była zachowana wentylacja. Takie odmaczanie termosu przez całą noc, co jakiś czas, daje doskonałe rezultaty.

- Nie stosować do czyszczenia wybielaczy ani środków czyszczących zawierających chlor.

 

 

Kategoria: Aktualności, Porady

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.