Kamuflaż na odzieży myśliwskiej

poniedziałek, 21 Maj 2012

Odzież w kamuflażu jest noszona przez ludzi, którzy chcą „stać się niewidzialni” w środowisku, w jakim przebywają. Są to przede wszystkim myśliwi i fotografowie przyrody

Odzież myśliwska charakteryzuje się specyficznym kamuflażem, zupełnie nie podobnym do wojskowego natomiast świetnie imitującym las. Firmy projektujące kamuflaże przykładają ogromną wagę, aby kamuflaż wyglądał realistycznie. Projekty powstają na podstawie realistycznych zdjęć nakładanych na siebie, aby stworzyć głębię. Nie jest to przypadkowy układ elementów, wszystko jest przemyślane i zaprojektowane z dużą dbałością o szczegóły.

Najbardziej znane firmy projektujące kamuflaże to Realtree i Mossy Oak. Dążą one o tego, aby kamuflaż sprawiał wrażenie trójwymiarowego, posiadał głębie, elementy kontrastowe, cienie i dużo realistycznych szczegółów, aby sylwetka myśliwego „rozmywała się” na tle lasu.

Istnieje wiele kamuflaży, które stosuje się zależnie od terenu, w jakim się przebywa. Może być to kamuflaż imitujący las, trawę, pustynię czy też zaśnieżone drzewa.

W USA odzież myśliwska w kamuflażu jest czymś tak naturalnym, ze łatwiej ubrać się od stóp do głów” w kamuflaż niż znaleźć coś odpowiedniego w kolorze zieleni myśliwskiej. :-)

W Polsce kamuflaż staje się coraz bardziej popularny. Znaleźć go można w niektórych sklepach myśliwskich. Coraz więcej osób ubiera się w kamuflaż myśliwski i są to nie tylko myśliwi, ale także osoby fotografujące przyrodę czy wędkarze.

W kamuflażu myśliwskim (często nazywanym także kamuflażem leśnym) produkuje się zarówno odzież jak i obuwie, plecaki, bieliznę, pościel firany, ręczniki a nawet naczynia

Najbardziej znane kamuflaże i najlepiej sprawdzające się w każdych warunkach to Realtree AP i Mossy Oak New Break Up. Na jesieni 2011 na rynku amerykańskim pojawił się nowy kamuflaż firmy Mossy Oak o nazwie Mossy Oak Break Up Infinity.

Kategoria: Porady

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.